سخن روز

امیرالمومنین امام علي (ع) :

درانتظارفرج باشید واز رحمت وکارگشایی خدا ناامید نشوید، زیرا بهترین اعمال در نزد خدای بزرگ انتظار فرج است.

 

تبلیغات

تاریخ انتشار: 5 شهريور, 1395 - 21:56

چند خبر خوش، سفره ی نذری امروز را دلچسب تر کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون وارثان انتظار تبریز، صبح امروز جمعه مورخه 1395/06/05 مراسمات مختلف شامل قرائت زیارت عاشورا، سفره ی نذری و پس از آن سخنرانی حجت الاسلام اسداللهی و غافلگیری های خوشحال کننده چون حضور کفن یک شهید گمنام و همچنین قرعه کشی برای سفر کربلا در اربعین حسینی از جمله اتفاقات مهم بود.

نخست پس از آماده سازی سفره، قرائت زیارت عاشورا آغاز و با مداحی در رثای سالار شهیدان پایان گرفت، پس از اتمام پخش نذری، با حضور حجت الاسلام اسداللهی، سخنرانی وی حول محور اهل بیت و به ویژه امام حسین ( علیه السلام ) و شهیدان آغاز شد.

وی ابتدا با اشاره به آفرینش و قدرت الهی و عظمت عالم خلقت و همچنین خلیفة اللهی انسان اظهار کرد: خداوند در بین انسان ها، انسان های خاصی خلق کرده است که مایه ی هدایت و نجات دیگر انسان هایند، این انسان های خاص همان اهل بیت ( علیهم السلام ) هستند که خداوند آنان را راهنمای ما به سوی رستگاری قرار داده است، امام حسین ( علیه السلام ) نیز « مصباح الهدی » و « سفینة النجات » خوانده شده، مصباح الهدی که همان چراغ هدایت است، به آن معنا که حتی اگر زمانی در دریا گم شوی، اگر نوری ببینی به سوی آن حرکت میکنی و با آن نور راه خود را پیدا می کنی و سفینة النجات از آن جهت که در هجوم موج ها و طوفان های گمراهی، این حسین ( علیه السلام ) است که می تواند تو را به سلامت به سر منزل مقصود برساند.

وی ادامه داد: این کشتی نجات حسینی چند ویژگی دارد: نخست، اسرع  است یعنی به سرعت به مقصود که همان رستگاری و هدایت است می رساند. دیگری اوسع  یعنی تعداد بسیار زیادی از مردم را می تواند به هدایت برساند. انفذ  است یعنی از هر سویی نفوذپذیری دارید، به این معنا که هر فردی از هر قشری می تواند به این کشتی راه یابد.

حجت الاسلام اسداللهی با یادآوری مقام والای شهدا گفت: شهدا حاجت خود را از اباعبدالله ( علیه السلام ) گرفته اند ما نیز باید به واسطه ی این شهدا به حاجات خود دست یابیم.

وی با اشاره به روایاتی در این زمینه سخنان خود را به پایان برد.

پس از اتمام سخنرانی، افراد حاضر به زیارت کفن یک شهید گمنام پرداختند و پس از آن قرعه کشی برای سفر به کربلا در اربعین امسال صورت گرفت که خانم « فاطمه نجفی » برنده ی این قرعه کشی شدند.

 

 

 

 

 

 

دسته بندی