سخن روز

امیرالمومنین امام علي (ع) :

درانتظارفرج باشید واز رحمت وکارگشایی خدا ناامید نشوید، زیرا بهترین اعمال در نزد خدای بزرگ انتظار فرج است.

 

تبلیغات

تاریخ انتشار: 7 خرداد, 1395 - 15:03

جشن پر فیض و با شکوه نیمه شعبان  با حضور جمعی از بزرگان  در مسجد انگجی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون وارثان انتظار تبریز، مراسم نیمه شعبان عصرگاه روز یکشنبه مورخ 1395/03/02 با حضور آیت الله نجم الدین طبسی( مدرس تخصصی مهدویت ودروس حوزوی در سراسر کشور)، سردارخرمشهرناصر امینی وجمعی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در مسجد انگجی تبریز به اجرا در آمد.

این مراسم در ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سپس زمزمه زیارت امام حسین (علیه السلام) آغاز شد.

در ادامه سردار خرمشهر ناصر امینی با مروری بر خاطرات هشت سال دفاع مقدس از جمله عملیات مناطق جنگی آبادان ونحوه عملکرد نیرو در صحنه های مختلف و اقتدار و پایداری آنان اشاره نمودند.

پس از اتمام، آیت الله نجم الدین طبسی ادامه دادند:ایشان بعد از بیان شکوه و عظمت روز نیمه شعبان و اعمالش گفت: خداوند عملی را قبول نمی کند مگر به شرایطی که قرار داده است؛ اینکه هر آنچه از جانب خداوند برای ما قرار داده شده را باید قبول کنیم و با اقتدار و پایداری تمام تابع قوانین الهی باشیم.

از جمله مهمترین آنها که من با تمام وجود اقرار می کنم نماز و حجاب می باشد. وی خاطر نشان کرد، اگر می خواهی عملت مورد قبول درگاه احدیت باشد، نباید با اهل بیت (علیه السلام ) زاویه داشته باشی، چرا که دشمنان زاویه چینان اهل بیت (علیه السلام) می باشند.

آنچه برای شما مهم و اضطراری است، این می باشد که خدا را ناظر بر اعمالتان ببینید و تلاش برای تبلیغ و گسترش مذهب نمایید. لذا، اگر از گسترش تشیع عصبانی بوده و از تبلیغ و برچیدن جلسات مذهبی خوشت نمی آید پس با پیامبر و اهل بیت (علیه السلام) زاویه خواهی داشت.

وی در ضمن مباحث خود با اشاره به عمق تشیع ابراز داشت، گسترش تشیع مثل آتش در خرمن است و نمی شود جلویش را گرفت، همانند پرتوهای نورکه نمی توان جلویشان را گرفت. بنابراین، باید این گسترش وانعکاس تشیع را با زیر بنای محکم تری حرکت دهیم تا منجر به پایه سازی قوی تر گردد.

امروز قوی ترین مذهب از نظر اقتدار نظامی، اقتصاد و... شیعه اسلامی است و به زودی بوی خوش آل محمد (صل الله علیه وآل وسلم) همه جا را می گیرد و فقط نیاز به شور دادن و پر کردن بر مجالس مذهبی می باشد. و این مجالس هر چه سنگین تر باشد نشان دهنده ، اقتدار بیشتر و بهتری خواهد بود.

آیت الله طبسی تاکیدکرد، با اقتدار پوشش خبری دهید تا کل دنیا بداند که تشیع امروز با تشیع دیروز فرق دارد. شهامت انتظار داشته باشید تا عملتان قبول حق گردد. نترسید وبا اقتدار منتظر واقعی شوید.

ناامیدی چرا؟

دنیا به آخر نرسیده حکومت هایی چون آمریکا و ...   حکومت های پوشالی اند. حکومت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) حکومتی نیست که حامی اش قدرت آمریکا و دیگر ظالمان باشد؛ بلکه حامیش خداست. اگر منتظر واقعی هستی و می خواهی از یاران واقعی امام باشی اخلاق و رفتار سنجیده و خدا پسند را در خود قرار بدهید.

پس از اتمام سخنرانی و مباحث، گروه تواشیح رضوان و مداحین برای پر فیض نمودن مراسم نیمه شعبان به اجرا در آمدند.

 

دسته بندی