سخن روز

امیرالمومنین امام علي (ع) :

درانتظارفرج باشید واز رحمت وکارگشایی خدا ناامید نشوید، زیرا بهترین اعمال در نزد خدای بزرگ انتظار فرج است.

 

تبلیغات

چشمه سار معرفت این هفته با حضور یکی از عکاسان و راویان دفاع مقدس در مسجد دارالسلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون وارثان انتظار تبریز؛ پنجاه و یکمین جلسه از سلسله جلسات چشمه سار معرفت، روز جمعه مورخه 1394/04/05 با حضور حاج بهزاد پروین قدس ( چشم انقلاب ) عکاس و راوی دفاع مقدس در رابطه با یاد و خاطرات شهدا در مسجد دارالسلام به اجرا درآمد.

حاج بهزاد پروین قدس، ضمن ثبت خاطرات روزشمار جنگ، در طول دفاع مقدس در عملیات های متعددی حضور یافتند و شاخص ترین کارهای ایشان در این دوره عکاسی بود و ایشان پس از پایان دفاع مقدس به تفحص شهدا نیز پرداختند و راوی خاطرات شهدا برای اعضای خانواده ی آنان بود.

وی در ابتدا گفت: این خاطرات و نوشتها تنها سندی است که یادآور دوباره ی شهدا و آن دوران برای ماست.

وی با اشاره به عملیات کربلای چهار و حضور پررنگ و فعالیت های غواصان در صحنه های جنگ افزود: شهدا با دلهایی پر از امید و شجاعت مراحل مختلف آموزش و آمادگی را طی می کردند. شهدا در مقابل تمام سختی ها روح معنوی عظیمی داشتند که سستی در دل هایشان نفوذ نمی کرد و ارتباط شهدا با پروردگار و سجده های شکرشان حال و هوایی دیگر داشت.

وی در ادامه با ذکر تک تک نام برخی از شهدایی که در صحنه های جنگ با آنها ارتباط داشت، به عزاداری ها و سینه زنی های آنان اشاره کرد که به نوع خود خارق العاده و سرشار از شور و علاقه نسبت به اهل بیت ( علیهم السلام ) بود.

این عکاس دفاع مقدس همچنین با ذکر خاطراتی از زمان تفحص شهدا و پیدا کردن جنازه و قمقمه و دیگر یادگاری های آنها متذکر حال و هوای معنوی خاص تفحص شهدا شد.

وی در پاسخ به اینکه چرا برخی عکس ها یا اتفاقات آن دوران فعلا باید سر به مهر باقی بماند، اظهار داشت که: برخی عکسها باید در زمان خود منتشر شوند و به دلیل ملاحظه بستگان و والدین آن عزیزان انتشار آن به صلاح نیست، برخی عکسها نیز ممکن مورد استفاده ابزاری دشمن صورت گیرد و دچار برداشت غلط شود همچنین درک بعضی عکس ها موکول به زمان آینده است و در آن زمان است که به درستی فهمیده خواهند شد.

این محفل انس با شهدا با ذکر خاطراتی از شهدا و پاسخگویی به سوال شرکت کنندگان پایان گرفت.

برای دریافت فایل صوتی این جلسه به این لینک مراجعه فرمایید.

دسته بندی