سخن روز

امیرالمومنین امام علي (ع) :

درانتظارفرج باشید واز رحمت وکارگشایی خدا ناامید نشوید، زیرا بهترین اعمال در نزد خدای بزرگ انتظار فرج است.

 

تاریخ انتشار: 15 فروردين, 1395 - 08:00

شیخ صدوق در حدیثی از امام کاظم(علیه السلام) روایت می کند، که از ایشان پرسیده شد: در میان ائمه علیه السلام کسی هست که غیبت گزیند؟

قال الامام(ع):

«نعم یغیب عن انصار الناس شخصه و لا یغیب عن قلوب المومنین ذکره و هو من وُلد الثانی عشر منا یسهل الله کل عسیر و یذلل له کل صعب و یظهر له کنوز الارض و یقرب له کل بعید و یبیر به کل عنید و یهلک علی یدیه کل شیطان مرید. ذاک ابن سیده الاماء الذی تخفی علی الناس ولادته و لا یحل لهم تسمیته حتی یظهره عزوجل فیملا به الارض قسطا و عدلا کما ملئت جورا و ظلما»

امام کاظم(ع) فرمودند:

«آری، او از دیدگان مردم غایب است اما ذکر او در دل اهل ایمان غایب نخواهد بود. وی از نسل دوازدهمین ماست. خداوند هر سختی را برایش آسان و هر امر مشکلی را سهل می گرداند. برایش گنج های زمین را آشکار و هر مقصد دور را نزدیک می نماید. طومار زندگی ظالمان را توسط او درهم می پیچد. و بالاخره هر شیطان پلید را به دست او نابود می سازد. او فرزند بانوی کنیزان است که ولادتش بر مردم پنهان ماند و نام بردن (بیان نشانه) او بر آنان جایز نباشد، تا آنکه خداوند عزیز و جلیل ظهور او را فراهم نماید و به سبب وی زمین را پر از قسط و عدل سازد، همان گونه که از ظلم و ستم پر شده باشد».

منبع: بحار الانوار– ج 51، ص 150

دسته بندی